bruce goldsmith design

BASE EN/LTF-B

SIĘGNIJ CHMUR

DLA KOGO?

Quixada, Pokhara, Manilla, Piedrahita, Fiesch, Annecy, Govenador Valadares, Owens Valley, St. Andre-les-Alps... czy ciągle myślisz o lataniu w tych wspaniałych miejscach? BASE został zaprojektowany by właśnie tam Ciebie zabrać. Będzie dbał o Ciebie, kiedy Ty będziesz eksplorował miejsca, w których jeszcze nie byłeś. Będzie zachowywał się tak, jak zawsze tego oczekiwałeś, a jednocześnie będzie miał naprawdę przyzwoite osiągi. Tak więc zakładaj speedarm'a, ładuj baterie i pakuj się jako pierwszy pod podstawę na BASE!

Galeria

Charakterystyka

Jak można polączyć kilka linek i tkaninę tak, by dawała szansę na przelecenie setek kilometrów? Przez lata staraliśmy się zbudować perfekcyjne połączenie tych materiałów, by tylko latać dalej. Co roku ustanawiane są nowe rekordy, przesuwane są granice, więc zdecydowanie robimy coś dobrze. Przeszliśmy przez wiele lin i tkanin, by uzyskać naszą idealną kombinację w skrzydle BASE.

Bruce włożył "wszystko" w tą wysoko zaawansowaną konstrukcję paralotni w klasie EN/LTF B. BASE dokładnie kroczy cieńką linią pomiędzy maksymalnym bezpieczeństwem, a imponującymi osiągami. Handling charakterystyczny dla skrzydeł spod ręki Bruce'a Goldsmith'a, wyjątkowy projekt krawędzi natarcia, Cord Cut Billow - wszystkie te rozwiązania sprawiają, że BASE to spójna paczka stabilności i osiągów.

UWAGI BRUCE'A

Pamiętacie Airwave Sport? To było jedno z moich ulubionych skrzydeł. BASE jest luźno oparty o serię Sport, z zastosowaniem całej masy najnowszych rozwiązań technicznych. Dodałem Cord Cut Billow, by wygładzić krawędź natarcia, pomóc z masę i stabilnością.  

Miniżeberka na krawędzi natarcia skutkują solidną krawędzią natarcia na speedzie, bowiem zasadniczo daje to 80 cel, bez dodawania masy pełnych żeber. Poświęciłem sporo czasu na doskonalenie profilu, by zmaksymalizować osiągi i stabilność na belce speed'a. BASE jest szybki, daje dużo frajdy i jest obecnie moim ulubionym skrzydłem. Mam nadzieję, że poczujecie to samo.

Dane Techniczne

BASE

S

M

ML

L

Skala 0,95 1 1.025 1,05
Powierzchnia w rzucie 18,72 20,74 21,79 22,87
Powierzchnia w rozłożeniu 22,56 25,00 26,27 27,56
Waga (bez worka) 4,8 5,3 5,6 5,8 kg
Całkowita długość lin 221 245 257 270 m
Wysokość podwieszenia 7,10 7,24 7,40 7,80 m
Liczba lin głównych 3/4/3 A/B/C
Komory 80/46/90
Wydłużenie w rozłożeniu 5,68
Wydłużenie w rzucie 4,09
Cięciwa 2,48 2,61 2,68 2,74 m
Rozpiętość w rozłożeniu 11,24 11,83 12,13 12,42 m
Rozpiętość w rzucie 8,71 9,17 9,40 9,63 m
Masa startowa 60-80 75-95 85-105 100-120 kg
Prędkość trymowa 39 km/h
Prędkość maksymalna 55 km/h
Minimalne opadanie 1,0 m/s
Doskonałość 10
Certyfikat EN/LTF-B

Cechy konstrukcyjne

ccb cord cut billow

CCB - Cord Cut Billow został opracowany w celu poprawy jakości górnej powierzchni, zmniejszenia siły oporu i poprawienia aerodynamicznych cech paralotni. CCB składa się zasadniczo z dodatkowych paneli tkaniny na górnym poszyciu, które dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu i położeniu zmniejszają efektu nadęcia (tzw. baloningu, ang. ballooning) krawędzi natarcia napełnionego skrzydła.

System ten znacząco redukuje na górnej powierzchni skrzydła biegnące wzdłuż żeber zmarszczki. Niedoskonałości górnej powierzchni nie dotyczą tylko jej, bowiem wpływają również bezpośrednio na żebra, przyczyniając się do odkształceń profilu i redukcję stabilności użebrowania skrzydła.

CCB przynosi ogólną poprawę osiągów i większą stabilność czaszy. Jest to znaczący krok naprzód w konstrukcjach paralotniowych.

Znajdujące się wzdłuż krawędzi natarcia wzmacniane mini-żeberka zaprojektowano w celu bardziej sztywnej krawędzi natarcia podczas lotu na belce. 
46 enhansed cellsCord Cut Billow, nowe rozwiązanie w postaci mini-żeberek na krawędzi natarcia pozwalają nam na obniżenie ilości cel, zyskując w tym samym czasie charakterystyki paralotni z większą ilością cel.
low line consumption

Przez lata doskonaliliśmy nasz system optymalizacji układu lin w naszych skrzydłach. Wykorzystujemy wiele równiań matematycznych, oprogramowanie oraz tradycyjne doświadczenie by zbudować nasz układ olinowania. Wynik jest prosty - mniej lin tworzy mocniejszą, szybszą paralotnię. BASE wykorzystuje tylko 245 m. lin (rozmiar M).

BASE został skonstruowany w opariu o lekkie, ale wytrzymałe i sprawdzone materiały. W rozmiarze M waży jedynie 5,2 kg,
Zlokalizowane na krawędzi spływu, tworzą cienszy spływ, z mniejszym wybrzuszeniem materiału, co wpływa na czułość sterowania.

Materiały

BGD w swoich paralotniach stosuje wyłącznie najlepsze, najwyższej jakości materiały.

 

Górna powierzchnia: Dominico N30
Dolna powierzchnia: Dominico N30
Struktura wewnętrzna: Dominico D30 DFM
Wzmocnienie natarcia: Plastikowe rdzenie 2,3mm i 2,7 mm
Taśmy nośne: 13 mm czarna plecionka kewlarowo-nylonowa
Bloczki: P-18 Harken
Galeria górna: DC60
Galeria środkowa: Liros TSL 140
Liny nośne: Liros TSL 220 + 280
Sterówki: Liros DSL 70